מה עוצר אותך מליצור בלוג או להתקדם עם בלוג שהקמת?

איך להתמודד ולפרק חסמים בכתיבת בלוג

 הקורס והבלוג שהקמתי בנושא עוזר לי להכיר המון בלוגרים בשלבים שונים של המסע שלהם,

חלק ותיקים ומרגישים תקועים חלק חדשים ומרגישים תקועים - אז את הפוסט הזה אני מקדיש למספר פעולות פשוטות שיעזרו לכם לנטרל את התקיעות לפני שהיא בכלל מגיעה.

תכנון משימות ויעדים מהסוף להתחלה
טכניקת עבודה נהדרת שגורמת לראש שלנו לעבוד הרבה יותר חד וחלק. לדוגמה יעד שהצבנו לעצמנו של להביא לבלוג שלנו אלף גולשים יותר מבחודש החולף - זה היעד שלנו וכשנגיע אליו נרגיש נפלא ובצדק. אחרי שהיעד מול העיניים נחשוב על השלבים והמשימות שנצטרך לבצע בדרך כדי לקפוץ ב10, 50, 100, 500 מבקשרים חדשים עד שנגיע ליעד. 

מה שלא מופיע כמשימה ביומן לא קורה
בדרך שלנו להתקדמות והעלאת הרף המקצועי שלנו חשוב מאוד כל הזמן ליצור זמן לעבודה על הבלוג ובתוכה לפרק לנו את זמן העבודה למשימות. בכל רגע שנשב לעבוד נדע בדיוק מה צריך לבצע בדרך להגשמת המטרות. אני אישית צובע את משימות הבלוגים שלי בצבע שונה ביומן ומצרף לכל זמן עבודה כזה פתק און ליין עם המשימות לאותה "ישיבת עבודה" עם עצמי. עכשיו דמיינו לרגע מצב בו אתם שכירים ומתאמים ישיבת עבודה עם קולגה - יש מצב שלא תגיעו מוכנים ומסודרים למשימה? אז חשבו שבמסע עם הבלוג שלכם את הופכים ליזמים והזמן שלכם אפילו יותר יקר - נצלו אותו בחוכמה וביעילות.

צרו רשימות יעדים ארוכי טווח ויעדים קרובים
מבט קדימה לטווח רחוק מסייע לנו ליצור חזון עבודה כמו גם להתפקס על המשימות דווקא בטווח הקרוב! נאמר לצורך הדוגמה שאנחנו רוצים בסוף השנה הבאה ליות עם עוד 300 פוסטים חדשים בבלוג וזה לאחר חקר מילות מפתח וכל זה יתרום לקידומו האורגני של הבלוג שעם ההגעה ליעד יתמקם בראש החץ בחיפושים בתחום הפעילות של הבלוג שלנו. חזון נפלא עכשיו איך מפרקים זאת למשימות - 300 פוסטים מצריכים 300 רעיונות או נושאים לכתיבה, זה יוביל אותנו לחקר, למידה, יצירתיות, מחשבה על זמן עבודה הנדרש לטובת עמידה במשימה, מה נצטרף לצלם בדרך....וכן הלאה עד לסיום המשימה

יצירת יומן תוכן לשחרור חסמים ועידוד יצירתיות
ביומן תוכן תחשבו רק על הנושאים של פוסטים שיכולים לעניין את הקוראים שלכם, גם כאן תכננו לטווח ארוך. המינימליזם של חשיבה על נושאים וכותרות לפוסטים עוזר לראש לפתח סדרות של נושאים, לחבר נושא אחד לשני וליצור רצף מעניין, למצוא כיווני חשיבה חדשים וכשיש כבר את הנושא נורא קל להתקדם לפוסט.

תגובות